Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

Вийшов травневий випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області  продовжує роботу щодо інформування про актуальні правові питання та новації у законодавстві.   До Вашої уваги вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

Серед гарячих тем випуску інтерв’ю з головою Полтавської обласної ради  Олександром Біленьким про бюджет участі у 2020 році, особливості подачі проектів, умови, особливості визначення переможців  та втілені ініціативи.

Про децентралізацію на Полтавщині  та історії успіху територіальних громад на прикладі Щербанівської ОТГ розповідає Ігор Процик, голова однієї із найпотужніших ОТГ області.

 Про соціальні гарантії населення на період карантину розповідають наші партнери – представники Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації  

Як працюють, чим живуть та чим надихаються фахівці системи БПД Полтавщини читайте у рубриці «Людина права». Про це  розповідає фахівчиня Кобеляцького бюро правової допомоги Кременчуцького МЦ з надання БВПД Ірина Тихоненко.

Про новації закону України «Про публічні закупівлі» читайте у рубриці зміни у законодавстві.

Шанс на нове життя, або як діє проект відновного правосуддя для неповнолітніх читайте у свіжому випуску видання.

Серед постійних рубрик видання: земельні радники інформують, сторінка  та регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, адвокат консультує.

Також можна ознайомитися із зразками документів,  прикладами успішної практики системи БПД, переглянути медіа галерею з найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.

 До Вашої уваги також відеоконсультації фахівців системи БПД та найбільш яскраві онлайн-заходи протягом травня.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут: 

 

Посилання на вісник за травень:

https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vQ4eGsmr2xh9vjQGIhuEtUtOOw5NV0SbLIRElm7RDEyx--FUO0g-VrKmJozr88fhCJ57YLNo6Avnugr/pub?start=false&loop=false&delayms=3000&slide=id.g876f4898a4_6_0

 

Посилання на всі випуски правового вісника за 2020 рік

 

https://www.legalaid.gov.ua/novyny/shhomisyachna-yurydychno-prosvitnytska-gazeta-pravovyj-visnyk/

 

Приємного читання!

 


Відділ "Зіньківське бюро правової допомоги" Полтавського МЦ з надання БВПД інформує!

Встановлення факту належності правовстановлюючого документу

З роками не втрачає своєї актуальності питання встановлення фактів належності правовстановлюючих документів, яке виникає внаслідок того, що прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження особи, що зазначені в документі, не збігаються з відповідними відомостями, які зазначені у свідоцтві про народження або паспорті громадянина України.

І відповідно, громадяни не можуть використовувати такі правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них відомості про особу не відповідають записам у паспорті, свідоцтві про народження чи в інших документах.

Це могло бути викликано, зокрема, різними варіантами перекладу з російської мови на українську мову прізвища, ім’я, по батькові або допущенні технічні помилки при зазначенні відомостей про особу.

Зазвичай, в силу неуважності особа не помічає невідповідності зазначення відомостей про неї у документі, або при отриманні документа легковажно вважає, що ці розбіжності є не суттєвими та не намагається своєчасно їх усунути.

Перешкоди в переважній більшості виникають при необхідності оформлення майнових прав громадянина, наприклад, досить частими є випадки, коли при оформленні спадщини нотаріус виявляє помилку у свідоцтві про право власності на житло, і не приймає таке свідоцтво.

І зазвичай на цій стадії виникає необхідність усунення перешкод, які виникли внаслідок помилки при зазначенні відомостей про особу.

Як має вчинити громадянин, який виявив таку невідповідність у правовстановлюючих документах?

Для виправлення такої помилки у правовстановлюючому документі існують два шляхи:

Перший, позасудовий порядок, коли особа, яка виявила невідповідність у правовстановлюючому документі звертається до підприємства, установи, організації, що видали відповідний документ, з проханням виправити виявлену в ньому помилку. Це є найпростішим варіантом вирішення проблеми.

Органи, що видали правовстановлюючий документ, можуть виправити помилку в такому документі лише у тому разі, якщо в документах, на підставі яких видавався правовстановлюючий документ даної помилки не було, і помилка була допущена саме з вини органу, який його видав (технічна помилка).

Якщо у виправленні помилки відмовлено, або така установа ліквідована та архівні документи не збереглися, а орган в якому знаходиться архівна реєстраційна справа не наділений повноваженнями виправляти такі помилки, другим, і в даній ситуації єдиним способом вирішення питання є звернення до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.

Куди звернутись

Така заява фізичної особи розглядається судом в порядку окремого провадження і подається до суду за місцем її проживання.

Хто має право звернутися до суду

Заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа можуть подавати:

- власники правовстановлюючого документа, яким необхідно довести належність цього документа;

- спадкоємці – власника цього документа для оформлення спадкових прав;

- утриманці померлого для одержання пенсії;

- інші особи, які мають інтерес у встановленні факту.

До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про те, що організація, яка видала документ, не має можливості внести до нього відповідні виправлення.

За результатами розгляду заяви суд виносить рішення, що є підставою для оформлення майнових або особистих немайнових прав громадян.

При цьому звертаємо Вашу увагу, що суд під час судового розгляду має встановити саме факт належності правовстановлюючого документу, а не факти, які підтверджуються цим документом. Судом лише встановлюється, що документ, виданий певній особі, в дійсності їй належить, але суд не вправі вносити виправлення у цей документ.

Для запобігання витрат власного часу та коштів, пов’язаних з судовим розглядом, слід уважно перевіряти правильність написання відомостей про Вас в документах і вимагати їх виправлень відразу.

У разі ж виявлення помилок згодом, прикладати зусиль для їх усунення, аби запобігти негативних наслідків, які можуть виникнути у майбутньому.

Карантин — це не перешкода для отримання безоплатної правової допомоги від держави!

У цей період Ви можете отримати правові послуги дистанційно:

Звертайтеся до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

• написавши на нашу електронну пошту: poltava2.poltava@legalaid.pl.ua

зателефонувавши на номери: (0532) 56-02-88; (050)561-77-46;

(068) 502-26-54

• необхідні документи також можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул.Європейська, 37/40.

В Зіньківському районі звертайтеся до відділу «Зіньківське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Ø написавши на нашу електронну пошту: zinkivske@legalaid.pl.ua

Ø зателефонувавши на номери: 095 44 90 330; 066 86 02 279.

Небхідні документи також можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м. Зіньків, вул. Воздвиженська, 64

Правову консультацію можна також отримати:

• зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

• поставивши запитання в месенджер ФБ-сторінки:

https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/

 

• поставивши запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД https://www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk

• прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat

• скориставшись правничою вікіпедієюWikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua


Вийшов квітневий, тематичний  випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

 

Шановні друзі, колеги, партнери!

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області повідомляє про те, що вийшов черговий електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник».

Квітневий номер – це тематичний спеціальний випуск видання. У випуску до уваги читачів новини, коментарі, роз’яснення чинного законодавства, що стосуються протидії поширення корона вірусу в Україні.

У рубриці думка експерта консультують очільник Департаменту охорони здоров’я області Віктор Лисак про те ситуація з захворюванням  в регіоні, новації у роботі та як убезпечити себе від захворювання. Очільниця Шевченківського відділу ДРАЦС Тетяна Водяник розповідає про особливості здійснення реєстрації шлюбу в умовах карантину.

Особливості режиму надзвичайного стану та надзвичайної ситуації, захисту прав працівників в умовах карантину, як виплачуються лікарняні, як оформити спадщину в умовах карантину, яка відповідальність передбачена за порушення умов карантину, як заповнити декларацію завдяки урядовим сайтам. Про ці та інші питання консультують фахівці системи БПД області.

Серед постійних рубрик видання: земельні та громадські радники інформують, сторінка регіонального представника Уповноваженого Верховної ради України з прав людини.

Також можна ознайомитися із зразками документів, переглянути медіа галерею з найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут (перейти за посиланням)

 

Приємного читання!


Торгівля людьми. Повинен знати кожен.

Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до проституції в країнах континентальної Європи. Так з'явився термін ”біле рабство”, який пізніше поширився на загальне поняття торгівлі людьми.

З тих пір феномен торгівлі людьми піддається постійному аналізу і є предметом багатьох суперечок і дискусій. Однак якщо подивитися на більшість документів, публікацій, виступів з проблеми, то стане очевидно, що часто поняття ”торгівля людьми” обмежується ”торгівлею жінками”. При цьому в більшості випадків мова йде про торгівлю жінками з метою використання в проституції, порнобізнесі, сексуальній сфері тощо. Безумовно, торгівля жінками є складовою частиною злочину ”торгівля людьми”. Однак поняття ”торгівля людьми” є більш широким: об'єктом цього злочину може бути будь-яка особа, незалежно від статі і віку.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей – у жебрацтві, осіб будь-якої статі і віку – для вилучення і трансплантації органів.

У даний момент найбільш повне визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”, який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю. Протокол є основним сучасним документом, спрямованим на боротьбу з цим злочином. Він визначає торгівлю людьми як: Здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховання чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.

З приведених вище визначень випливає, що торгівля людьми – це сукупність таких ознак: вербування, перевезення, передача, продаж, усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу, використання шантажу, погроз, насильства.

Матеріал взято з сайту http://la-strada.org.ua/ucp_mod_information_showcategory_2.html

Законодавча база з проблеми протидії торгівлі людьми http://la-strada.org.ua/ucp_mod_catalogue_showcategory_3.html

Онлайн консультація 

категорія : "Протидія торгівлі людьми" 

категорія: "Протидія насильству в сім'ї"

категорія: "Захист прав дітей"

 

Телефон довіри 0 800 500 225 / 116 / 123/ 111


ЛЮДИНА ЛИШЕ ТОДІ ЧОГОСЬ ДОСЯГАЄ,                                                                КОЛИ ВОНА САМА ВІРИТЬ В СВОЇ СИЛИ.                                                                                                                    Л. Фейербах

Мотивуємо навчальну діяльність дітей                           Поради практичного психолога

 

1.ВИКОРИСТОВУЙТЕ ДИТЯЧИЙ ІНТЕРЕС

Діти відрізняються підвищеним інтересом до всього. Тому вони проявляють особливу увагу до нового і невідомого. Увага знижується, коли вихованцям повторюють вже відомі їм знання. Якщо матеріал, що пред'являється, містить недостатньо або зовсім не містить нової інформації, то швидко досягається «інтелектуальне насичення». Вихованці відволікаються від того, що відбувається на заняттях. У таких випадках необхідно щось змінити: вид діяльності, метод або форму надання інформації. Подібний ефект може зустрічатися і у тому випадку, коли вихованцям не має за що «зачепиться» в своєму минулому досвіді пізнання. Ось що говорив про цей ефект Л.С. Виготський: «Загальним психологічним правилом розвитку інтересу є наступне: для того, щоб предмет нас зацікавив, він має бути пов'язаний з чимось, що нас цікавить, з чимось вже знайомим, і одночасно, він завжди повинен містити в собі якісь нові форми діяльності, інакше він залишиться для нас байдужим. Зовсім нове, як і зовсім старе, не здатне нас зацікавити».

 

2.«ВПЛІТАЙТЕ» В ЗАНЯТТЯ ЕФЕКТ ЗАГАДКИ

Через дитячий інтерес прямуйте до нового , інколи використовуючи ефект загадки. Ніколи повністю не «розжовуйте» матеріал, завжди залишайте недозволене поле для експериментів самих вихованців.

 

3. ПОСТАВТЕ ПІД СУМНІВ ДОСТУПНУ ВИХОВАНЦЯМ ЛОГІКУ ПОЯСНЕННЯ

До пошуку пояснення наштовхують протиріччя. Діти намагаються осмислити і упорядкувати навколишній світ. Коли вони стикаються з протиріччями, то намагаються знайти їм пояснення. Якщо вам вдалося поставити під сумнів доступну вихованцям логіку пояснення, розкрити або продемонструвати в навчальному матеріалі протиріччя, тоді випідвищите в них інтерес до пізнання істини.

 

4. НЕОБХІДНО ФОРМУВАТИ У ВИХОВАНЦІВ МОТИВАЦІЮ УСПІХУ В НАВЧАННІ

Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, яке народжує енергію для подолання труднощів і бажання вчитися.